2018-as országos felmérésünk
és a hozzá kapcsolódó nyereményjátékunk lezárult.
Mindenkinek köszönjük, hogy ilyen sok kitöltött kérdőív összegyűlt!
És akkor lássuk röviden, hogy mi derült ki országos felmérésünkből!
- A kérdőívet egy hónap alatt összesen 1072 fő töltötte ki
- A kitöltők 83%-a nő és 17%-a férfi volt
Életkor szeirnti megoszlás:
Aktivitás:
Jellemző testhelyzet a munkavégzés során:
Elégedettség a jelenlegi egészségügyi ellátásokkal:
Eddig igénybe vett terápiák:
Összegzés a fentiek alapján:
- Jellemzően a nők egészégtudatosabbak, jobban érdeklődnek az egészséggel kapcsolatos témák iránt, aktívabbak a terápiás lehetőségek felkutatása terén.
- Ami várható volt, életkor szerint a középkorosztály, tehát a 35-65 év közöttiek a leginkább érdeklődők, egyúttal vélhetően leginkább érintettek a derékfájás témakörében.
- A válaszadó nagy része jelenleg is aktív, dolgozik – ez is egybevág a nemzetközi felmérésekkel, miszeirnt a munkaképes lakosságot sújtja leginkább a derékfájás.
- Szintén várható eredmény született a testhelyzet tekintetében: az ülő foglalkozásúak körében a leggyakoribb a derékfájás, de az álló munkát végzőket is érinti erősen. Ez szintén korrelál azzal a ténnyel, hogy elsősorban valóban az ülő életmód a vezető ok, de a statikus testhelyzetek, legyen az bármilyen (ülő vagy álló) szintén ellensége a gerincnek.
- A jelenleg elérhető egészségügyi ellátás tekintetében eléggé kiegyensúlyozott a vélemény, nagyjából azonos az elégedettek és csalódottak aránya.
- Az egyik legszembetűnőbb és legelgondolkodtatóbb eredmény az eddig igénybe vett terápiák tekintetében született: 70% választotta a passzív megoldást, azaz a gyógyszereket, pihenést. Pedig az aktív terápiák, a manuális kezelések sokkal hatékonyabbak és gyorsabban hoznak eredményt, ráadásul a kiújulás esélye is kisebb lenne.